Alueelliset yhteyshenkilöt 2022

Alueelliset yhteyshenkilöt järjestävät ja tiedottavat alueensa tapaamisia sekä avustavat yhdistyksen alueensa tapahtumissa. Alueelliselta yhteyshenkilöltä voi myös pyytää tutustumisia islanninlammaskoiriin.

Ahvenanmaa
Jaana Ojanen, Sund
jaana.ojanen@pp1.inet.fi

Etelä-Karjala
Jonna Savukari, Lappeenranta
kennelrosiris@gmail.com

Etelä-Pohjanmaa
Heidi Hautala, Ilmajoki
heidi.ginfaxis@gmail.com

Etelä-Savo
Riitta Lumiluoto, Kerimäki
riitta.lumiluoto@elisanet.fi
050 308 8728

Kainuu
Maria Mäkäräinen, Sotkamo
maria.makarainen@gmail.com

Kanta-Häme
Katja Koskela, Turenki
katja.j.koskela@gmail.com

Keski-Suomi
Siiri Savukari, Jyväskylä
siiri.savukari@hotmail.com

Lappi
Riikka Tyni, Keminmaa
webmaster@islanninkoirat.fi
040 522 2343

Pirkanmaa
Riika Kivirinta, Sysmä
riika.kivirinta@gmail.com
045 670 1492

Pohjois-Pohjanmaa
Kirsi Honkala, Ylivieska
krshnkl@hotmail.com
040 546 3916

Salla Ruotsalo, Oulainen
045 179 91 91

Pohjois-Savo
Tiia Hagman, Kuopio
tiia.hagman@hotmail.com
044 974 0860

Päijät-Häme
Sanna Tuunila, Lahti
sanna.tuunila@gmail.com
040 581 1206

Satakunta
Minna Turunen, Laitila
minturun@gmail.com
050 573 1179

Uusimaa
Anni Hirvonen, Helsinki
annimariahirvonen@gmail.com
040 700 4571

Leena Lehti, Nurmijärvi
llehti@gmail.com

Marika Rajala, Loviisa
mia-marika.rajala@jnt-finland.fi
045 6515460

Varsinais-Suomi
Minna Turunen, Laitila
minturun@gmail.com
050 573 1179

Kati Reposalo, Salo
kati.reposalo@gmail.com
050 574 7474